Wizyta strażaka w przedszkolu
W dniu dzisiejszym odbyła się w naszym przedszkolu wyjątkowa wizyta Pani strażak, która dostarczyła dzieciom wiele radości i cennych informacji. Spotkanie miało na celu...
W dniu dzisiejszym odbyła się w naszym przedszkolu wyjątkowa wizyta Pani strażak, która dostarczyła dzieciom wiele radości i cennych informacji. Spotkanie miało na celu...
Mówienie w obcym języku nie jest łatwą umiejętnością, ale … nie dla naszych uczniów. Jak co roku, na lekcjach języka angielskiego w klasach czwartych i piątych, rozmawiamy o naszych rodzinach. Najpierw projektujemy i tworzymy drzewa genealogiczne, a następnie przechodzimy do meritum, czyli do ich omówienia. Oczywiście, po angielsku. Uwieńczeniem pracy uczniów jest zatem wykorzystanie w praktyce słownictwa i struktur gramatycznych, które poznali na wcześniejszych lekcjach. Występując przed kolegami, dziewczęta oraz chłopcy muszą nie tylko znać słownictwo związane z tematem, ale również prawidłowo budować zdania czy dbać o wymowę, żeby być zrozumianym. Well done!
W czwartek, 3 października, na stadionie MOSiR w Lubaniu, odbyły się finały powiatowe w piłce nożnej dziewcząt – w kategorii Igrzysk Dzieci (kl. I-VI) i Igrzysk Młodzieży Szkolnej (kl. VII-VIII). W zawodach udział wzięły cztery zespoły: SP2 Lubań, SP4 Lubań, SP1 Lubań oraz SP Pisarzowice. W kategorii „młodszej” nasze dziewczyny wygrały kolejno z: “Dwójką” 4:0, “Czwórką 5:0 oraz Pisarzowicami 1:0. Tym samym zostały piłkarskimi mistrzyniami powiatu! Natomiast w kategorii „starszej” dziewczęta z lubańskiej Jedynki pokonały rówieśniczki z: SP2 3:0, Pisarzowic 4:0 oraz w decydującym meczu zwyciężyły z SP4 3:1. Dzięki temu również nasz team zajął I miejsce i został mistrzem powiatu! Warto zauważyć, że obie drużyny SP1 – w tych zawodach – nie zaznały ani razu smaku porażki, wygrywając wszystkie mecze. Ponadto awansowały do finałów strefy jeleniogórskiej. Gratulujemy wyśmienitych wyników i skutecznej gry naszym zawodniczkom! Wielkie brawa dla Was! Życzymy powodzenia podczas kolejnych zawodów.
Berecik czerwony ma białe kropeczki, nie chcą go brać dzieci ani wiewióreczki, ale mech zielony gwarzy patrzcie, ale mi z nim do twarzy. Praca plastyczna przedstawiająca muchomora. Do wykonania była potrzebna farba oraz palce dzieci, żeby namalować kropeczki. Prace wyszły pięknie i można podziwiać je na wystawie w szatni żłobkowej.
Malowanie rozwija wyobraźnię, pobudza fantazję, ma wiele pozytywnych cech. Nasze Pszczółki podczas zajęć uczyły się prawidłowego trzymania kredki i świetnie się przy tym bawiły.
Dary jesieni są wspaniałe do różnych zabaw i urozmaicają zadania naszych maluszków. Dzieci ćwiczyły percepcję wzrokową, układając wzory z żołędzi. Zadanie to także poprawia koncentrację i koordynację ręką-oko.
Dnia 30 września obchodziliśmy Dzień chłopaka. Z tej okazji nasi chłopcy dostali drobne upominki. Były także tańce i zabawy.
Nasze przedszkolne koło wolontariatu zorganizowało zbiórkę karmy dla schroniska, aby pomóc bezdomnym zwierzętom. Akcja miała na celu uwrażliwienie dzieci na potrzeby zwierząt i...
"Bajki są magicznym lustrem pozwalającym dziecku inaczej spojrzeć na to, co wydaje się trudne i nie do pokonania" - słowa Marii Molickiej inspirują i dają moc działania nie tylko najmłodszym. To właśnie bajki, baśnie czy powieści towarzyszą dzieciom niemal każdego dnia. Czy uczniowie wiedzą, co jest potrzebne do ich powstania? Ile osób jest zaangażowanych w cykl ich tworzenia? Na te i inne pytania drugoklasiści poznali odpowiedzi podczas nietypowych lekcji, które odbyły się pod koniec września w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece im. M. Konopnickiej w Lubaniu. Spotkania z książką w roli głównej prowadziła miłośniczka czytelnictwa - pani Aneta Szpila, która wprowadziła odbiorców w magiczny świat biblioteki.
Za nami “V Ogólnopolski Tydzień Szczęścia w Szkole”, który obchodziliśmy w dniach 23-29 września. Tegoroczne hasło wydarzenia brzmiało: CIEKAWI SIEBIE – CIEKAWI ŚWIATA. Zadaniem akcji było zwrócenie uwagi na możliwości każdego ucznia, jego talenty i zdolności oraz poznanie osób, które spełniają lub spełniły swoje marzenia. I tak, ósmoklasiści przygotowali informacje na temat ludzi, którzy w swoim życiu wykazali się odwagą w różnych dziedzinach. Klasy I-IV poznały prawa dziecka i historię ich powstania podczas zajęć z wychowawcami, natomiast klasy V-VII ułożyły teksty na temat wartości dobrego słowa, przyjaźni oraz relacji. Na korytarzach – w czasie przerw – szkolny wolontariat uczył też kolegów i koleżanki składać origami w kształcie słonia, który jest symbolem szczęścia. Na zakończenie obchodów “Tygodnia Szczęścia” wszystkie słoniki zostały rozdane uczniom przy wejściu do szkoły, zdążającym na pierwszą lekcję. Ponadto w piątek chętna młodzież i liczni nauczyciele ubrali się na niebiesko. Ten kolor jest bowiem symbolem praw człowieka oraz bezpieczeństwa, które daje szczęście.