Mikołajowa joga w Akademii Malucha
Oczekiwanie na Mikołaja czas start..... Mikołajowa joga małych akademików.
Oczekiwanie na Mikołaja czas start..... Mikołajowa joga małych akademików.
Grudniowa pogoda nie umożliwia nam zabaw na śniegu, dlatego podczas zajęć dzieci stworzyły sztuczny śnieg, z którego mogły robić kulki, rzucać i przesypywać. Dodatkowo sztuczny śnieg daje wspaniałą okazję zabawy sensorycznej. Dziecko dotyka, bada, analizuje, odczuwa i ma wspaniałą zabawę.
W środę w żłobku odbyła się wigilia Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci dzieliły się opłatkiem, a potem zasiadły przy wigilijnym stole, aby zjeść pyszny barszczyk oraz pierożki. Odświętne stroje podkreślały powagę dzisiejszego dnia, a w tle było słychać kolędy. Wszystkimi życzymy WESOŁYCH ŚWIAT.
Koordynacja wzrokowo - ruchowa jest to umiejętność łączenia tego, co oczy widzą z tym, co dłonie wykonują. Taka koordynacja jest niezbędna do wykonywania wielu czynności takich jak: pisanie, rysowanie, manipulowanie. Nasza zabawa to manipulowanie pudełkiem tak, by piłeczka wpadła do otworu.
Praca plastyczna przedstawiająca zimową śnieżynkę. Praca ma na celu rozwijanie inwencji twórczej i doskonalenie sprawności plastycznych. Pracę można podziwiać na wystawie w szatni żłobkowej.
W dniu 18 grudnia, podczas Lubańskiego Jarmarku Świątecznego, troje uczniów naszej szkoły wzięło udział w „III Przeglądzie kolęd, pieśni i pastorałek”. Jury w składzie: Krystyna Kuraś, Malwina Niczyporuk i Grażyna Glodek przyznało naszym młodym artystom następujące nagrody w kategorii soliści szkoły podstawowe kl. I-IV: 1. miejsce – Antoni Bereziuk (kl. 3b), 3. miejsce – Lena Getler (kl. 2b) oraz Amelia Mowczko (kl. 1b) - wyróżnienie. Niezmiernie cieszy fakt, że wśród laureatów pojawili się nasi uczniowie, którzy w artystycznej rywalizacji pokazali prawdziwe piękno muzyki, wydobywając niezapomniane emocje wśród zebranej publiczności. Gratulujemy wspaniałych wyników!
Na to pytanie odpowiedź znaleźli uczniowie klas pierwszych, którzy w grudniu odwiedzili Miejską i Powiatową Bibliotekę w Lubaniu. Dzieci dowiedziały się, jaką drogę musi przejść książka, zanim trafi w ich ręce. Uczestnicy z zainteresowaniem przeglądali księgi znajdujące się na półkach, w szczególności te z działu dla najmłodszych. Podczas wizyty dowiedzieli się również, co należy zrobić, aby zostać czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Na koniec spotkania przyszli czytelnicy stworzyli swoje pierwsze ilustracje do książki. Powstałe prace były pełne dziecięcej fantazji i kreatywnej twórczości. Pierwszoklasiści wrócili z uśmiechem na twarzy oraz z obietnicą, że wrócą, aby korzystać z bogatej oferty książek.
We wtorek, 17 grudnia, w siedzibie Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej w Lubaniu (Rynek-Ratusz) odbyło uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu wiedzy o ochronie środowiska pt. „Doliną rzeki Kwisy – Przyroda i Historia”. Niezwykle miło nam poinformować, że w kategorii IV-VI szkół podstawowych III miejsce zajęła reprezentacja SP nr 1 w składzie: Hanna Jóźwiak (kl. 4a) i Wilhelm Bardowski (kl. 4c). Gratulujemy świetnego wyniku!
Za nami Lubański Jarmark Świąteczny, który odbył się 18 grudnia. Jako jedni ze współorganizatorów bardzo aktywnie uczestniczyliśmy w tym miejskim wydarzeniu. Na Rynku i w Trecie mieliśmy swoje stoiska: rękodzieła (wykonanego przez uczniów oraz nauczycieli), warsztatowe z wieloma pięknymi ozdobami czy przysmakowe (z watą cukrową i popcornem). Dodatkowo nasi uczniowie wzięli udział w konkursie kolęd, pieśni i pastorałek „Kolędowanie w Lubaniu”, jak również niesamowicie zaprezentowali się muzycznie i aktorsko na scenie. Wszystko wyszło śpiewająco! Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom za udział w tym lokalnym przedsięwzięciu!
16 grudnia, w lubańskiej MiPBP, odbyło się spotkanie autorskie z p. Magdaleną Zarębską – autorką licznych książek dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. W wydarzeniu, oczywiście, udział wzięli uczniowie SP1 z kl. 4a i 4c. Gość biblioteki wyczerpująco opowiedział o sobie oraz swojej twórczości, w szczególności o gwarze śląskiej czy hobby horse (koniach na patyku). Ponadto pisarka chętnie odpowiadała na liczne pytania naszej młodzieży, które dotyczyły, m.in. pasji i inspiracji. Na zakończenie każdy mógł wzbogacić swoją domową biblioteczkę o nowe książki z autografem czy też dedykacją p. Magdaleny. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie oraz możliwość uczestniczenia w literackim spotkaniu.