Społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubaniu zwraca się z prośbą o pomoc pogorzelcom z Lubania
W ubiegłym tygodniu mieszkanie naszego absolwenta szkoły ucierpiało w pożarze. Rodzina potrzebuje wsparcia. Organizujemy zbiórkę.
W ubiegłym tygodniu mieszkanie naszego absolwenta szkoły ucierpiało w pożarze. Rodzina potrzebuje wsparcia. Organizujemy zbiórkę.
Wrocław 2020-11-02 Szanowni Państwo Dyrektorzy i Nauczyciele! Koleżanki Koledzy! Państwo polskie jest wielką, bezcenną wartością. Trzeba było walki i pracy,...
Z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski, który przypada na 15 października, uczniowie zajęć świetlicowych mieli możliwość zapoznania się z biografią Ludwika Braillea i poznali historię pisma dla niewidomych.
Szkoła Podstawowa nr 2 w Lubaniu należy do jednych z najaktywniejszych placówek oświatowych w Polsce uczestniczących w programie SKO. Świadczy o tym kolejna nagroda II stopnia, którą otrzymała w edycji 2019/20 dla Szkolnych Kas Oszczędności.
„Październik miesiącem oszczędzania” – to hasło towarzyszy od dziesięciu lat w Szkole Podstawowej nr 2 w Lubaniu, gdzie działa SKO (Szkolna Kasa Oszczędności) pod patronatem Banku PKO BP.
We wrześniu 2020 r. w naszej szkole utworzona została klasa pierwsza - sportowa o profilu pływackim. To jedyna taka klasa w naszym mieście. Liczy ona 23 uczniów. Dzieci uczestniczą w lekcjach na basenie z podziałem na dwie grupy.
W czwartek – 22.10.br., rozpoczęły się w naszej ,,dwójeczce” zmagania uczniów klas V – VII, o uzyskanie swojego ,,małego prawa jazdy”, czyli karty rowerowej.
Program organizuje go od kilku lat firma Kupiec we współpracy z PWN, PZWL oraz ekspertami z dziedziny dietetyki i żywienia. Jego celem jest kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród dzieci, rodzin i społeczności szkolnych.
Dnia 24 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Głuchych i Języka Migowego. W tym roku uczniowie zajęć świetlicowych przystąpili do akcji „Migamy grzeczne słówka. Dziękuję, przepraszam i proszę”, której inicjatorem jest Pani Jowita Łechtańska z portalu MiguMig - zabawy z językiem migowym.
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzimy 29 września. Został on ustanowiony przez Polską Izbę Książki w 2001 roku, w cztery miesiące po rozpoczęciu kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.